Tankowanie pojazdów

Skroplonym gazem ziemnym (LNG) czy sprężonym gazem ziemnym (CNG) można również tankować pojazdu przystosowane do zasilania takim paliwem np. autobusy czy ciężarówki.

To bardzo dobre rozwiązanie dla dużych aglomeracji miejskich, w których problemem jest intensywny ruch samochodowy, a którym zależy na ograniczeniu emisji zanieczyszczeń do atmosfery przez pojazdy. W tym przypadku wyjściem jest ekologiczny gaz ziemny w postaci LNG czy CNG.

Dzięki zastosowaniu technologii gazu skroplonego zyskuje nie tylko środowisko, ale i kieszeń pasażera z uwagi że paliwo gazowe jest tańsze.

Wstępne wyniki testów przeprowadzonych polskiego producenta autobusów z LNG wskazują, że wydatki na paliwo dla autobusów LNG mogą być nawet o 35 proc. niższe w stosunku autobusów z silnikami diesla.
Zaletą LNG jest również jego zredukowana objętość, co oznacza nie tylko krótszy czas tankowania, ale też znacznie mniejsze koszty transportu i magazynowania gazu.

Firma BARTER S.A. proponuje rozwiązania zasilania pojazdów gazem ziemnym, zarówno CNG jak i LNG, dostosowanym do potrzeb przewoźnika.