Mobilne stacje regazyfikacji

Jako jedna z nielicznych firm na rynku, spółka BARTER oferuje wykorzystanie mobilnej stacji regazyfikacji LNG na czas budowy stacji stacjonarnej. Rozwiązanie dedykowane do firm w których dostęp do sieci przesyłowej jest ograniczony lub procedury związane z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń przedłużyły się z przyczyn niezależnych. Stacje mobilne wykorzystujemy również w zakładach w których istnieje potrzeba zapewnienia zasilania awaryjnego (tzw. „back-up”) lub jako wsparcie w okresach szczytowych produkcji. Nasza elastyczna oferta pozwala na dostosowanie oferty indywidualnie. 

Stacja mobilna w przeciwieństwie do stacji stacjonarnej charakteryzuje się mniejszym nakładem finansowym wymaganym do jej uruchomienia. Zarówno jeżeli chodzi o zaangażowanie środków pieniężnych jak i po stronie dokumentacji techniczno-prawnej. W skrajnych przypadkach, stacja mobilna może być uruchomiona w okresie około 3 miesięcy od momentu podpisania umowy. Warto jednak mieć na uwadze, iż czas ten jest uzależniony od warunków technicznych po stronie klienta, jak i od szybkości realizacji dokumentacji prawno-projektowej. 

 

 

Stacje mobilne mogą być również wykorzystane jako zabezpieczenie energetyczne podczas przebudowy sieci gazowej w całych miejscowościach. 

 

 

W każdym z przypadków, firma BARTER zapewnia zaplecze techniczne jak i ciągłość dostaw. Wszelkie formalności również mogą być powierzone do realizacji naszej spółce. Szczegółowe warunki uruchomienia stacji mobilnej są ustalane indywidualnie.