Pomorska Miss Scania 2019

10 września 2019

Pomorska Miss Scania 2019

7 września 2019 na terenie oddziału Scania w Kowalach odbyła się coroczna impreza pod tytułem Pomorska Miss Scania skupiająca najciekawsze ciągniki tego szwedzkiego producenta. Firma BARTER również zaakcentowała swoją obecność na tej imprezie prezentując ciągnik Scania z napędem LNG wraz z cysterną kriogeniczną, która na co dzień służy do dostarczania gazu naszym klientom. 

 

Pomorska Miss Scania to zlot właścicieli pojazdów użytkowych firmy Scania. Impreza branżowa o charakterze pikniku co roku przyciąga nie tylko właścicieli firm, pojazdów czy miłośników, ale także dostawców części i rozwiązań technicznych. Tegoroczna edycja Miss Scanii na Pomorzu była jedną z najliczniejszych edycji, bowiem stawiło się ponad 80 różnego rodzaju pojazdów, z których każdy był na swój sposób wyjątkowy. Uwagę przyciągały nietypowe modyfikacje wizualne pojazdów, jak również nowatorskie rozwiązania technologiczne, rzadko spotykane w codziennej pracy. Jednym z takich rozwiązań był ciągnik Scania R410 napędzany skorplonym gazem LNG. Warto zwrócić uwagę na dość duże zainteresowanie tematem LNG ze strony przewoźników, których najczęstszym pytaniem była kwestia zasięgu pojazdów napędzanych LNG.

Oprócz samego pojazdu napędzanego LNG, firma BARTER zaprezentowała możliwość ustawienia mobilnej stacji tankowania gazu LNG. Rozwiązanie jest o tyle wygodne, iż niskim nakładem finansowym, pozwala na dość łatwe i sprawne wejście w system zasilania gazem skroplonym, floty pojazdów firmowych. Warto podkreślić, iż sama stacja tankowania LNG nie jest ograniczona tylko do gazu skroplonego, ale w odpowiedniej konfiguracji pozwala na zasilenie pojazdów gazem sprężonym – CNG. 

Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie podczas zlotu, pozdrawiamy serdecznie wszystkich uczestników i liczymy na spotkanie za rok. 

 

Pełna relacja z imprezy na portalu 40ton.net 
Zdjęcia i filmy pochodzą ze strony 40ton.net

Wydarzenie w serwisie Facebook